Trvalky

Astra

Květy jsou spíše krátké, nedosahují výšky 30 centimetrů. Průměr květenství je v průměru 5 centimetrů. Ketou na jaře  a na podzim téměř měsíc.

.

.

Karafiát

Rostlina velmi rychle roste a květe od června do září. Tento druh skalničky dokáže vytvořit doslova hustý zelený koberec posetý květy. Rostlina nemá ráda nižší teploty pod -15 stupňů Celsia

Hortenzie

Jsou to ve velké většině opadavé keře, stromky či popínavé rostliny, které dorůstají do výšky 1–3 metry, s výjimkou hortenzie řapíkaté, která dokáže vyšplhat až do výšky 20 metrů. Jsou celkem dlouhověké, na jednom stanovišti vydrží i více než 20 let. Hortenzie vykvétají od července do září velkými květenstvími, která tvoří dva typy květů.

Okrasné trávy

Okrasné trávy jsou v našich zahradách velmi oblíbené, jsou velmi dekorativní. Vyplňují prázdná místa a hlavně tvoří nádherné solitéry. Okrasné traviny jsou vhodné pro všechny typy zahrad.

.

 

Phlox

Pokud lze nějaké trvalce říkat kytička našich babiček, tak je to na předním místě jistě plamenka, která byla pěstována na zahradách u vesnických chaloupek i statků. Oblíbenou trvalkou se stala zvláště pro svoji nenáročnost a otužilost i v horských oblastech naší země.

.

Gaillardia "kokarda"

Pro kokardu jsou typické velké jazykovité květy, které mohou být až 8 cm široké. Barva květů je žlutá, přičemž od hnědého středového terče je rostlina červená. Kvete vytrvale celé léto. Podlouhlé listy mají šedozelenou barvu a mohou být zpeřené. Nejčastěji se kokardy pěstují jako trvalky.

.

Chamaesyce

 

.

Campanula

Campanula — zvonek – je vděčná květina, bohatě kvetoucí modré barvy. Nízká, vytrvalá bylina. Do výšky mívá jen kolem 10 cm. Tomuto zvonku vyhovují slunné či polostinné polohy s dobře propustnou, vlhčí půdou.

Zlatobýl kanadský

Solidago je vytrvalá bylina dorůstající do výšky 30 – 150cm. Kvete v 2. polovině léta bohatým chocholem žlutých květů. 

Kopretina

Jedná se o dvouleté až víceleté byliny. Má ráda dostatek sluníčka a propustné půdy. Kvete po celé léto až do podzimu.

.

.

Šalvěj hajní

(Salvia nemorosa) je vytrvalá bylina. Kvete v červnu a červenci. Dorůstá do výšky 40 až 80 cm. Jako okrasná rostlina na záhony, do skalek, ve větších skupinách do sadovnických kompozic.

.

Chryzantema

Chryzantémy neboli Kateřinky dorůstají 40 cm až 1,2 m. Dobře se jim daří ve vlhkých půdách na plném slunci. Chryzantémy se využívají jako solitérní rostliny, krásně také lemují záhony s jinou výsadbou nebo se kombinují v nejrůznějších skupinách s dalšími rostlinami kvetoucími na podzim. Ať už si pořídíte listopadky v trsech nebo kulovitých tvarech, vždy vás od srpna do října odmění paletou nádherných květů..

.

Tulipán

Tulipány jsou vytrvalé cibulovité rostliny. Byly navíc intenzivně šlechtěny k okrasným účelům, takže existuje velká variabilita tvarů a barev.

 

.

.

 

.

.

 

.

.