Ostatní

Jahodník měsíční

Vytrvalá a stálé plodící odrůda tzv. měsíčních jahod, dorůstá okolo 15-20 cm. Velmi se podobají drobným lesním odrůdám. Jedná se o odrůdu s drobnými, sladkými, červenými a výrazně vonícími plodyRostlina je plně mrazuvzdorná, vhodná do záhonu, truhlíku či různých závěsných nádob. Sklízíme od června do prvních mrazů.

Jahodník stáleplodící

Stáleplodící odrůda, která produkuje symetrické, velké plody, intenzivně červené barvy a vysokého lesku. Chuťově jsou výjimečně sladké. Dozrávají postupně od konce května do konce přelomu srpna a září. Plody jsou ideální k přímému konzumu, ale i k dalšímu zpracování.

.

.

Jahodník převislý

Speciální převislá rostlina připomínající svými vlastnostmi lesní jahody. Mají tu nejlepší chuť mezi stáleplodícími odrůdami.

.

Borůvky

Tyto zahradní borůvky nahradí oblíbené lesní plody, které není bohužel možné běžně na záhonku vypěstovat. Z jednoho dospělého keře sklízíte až 5kg borůvek a Až 2cm velké plody! Plodí od začátku července do konce srpna.

.

.

Macešky

Hezká rostlina se žlutými květy, která pochází z Japonska. Má dekorativní, stříbrno-zelené tvarované listy s bílým okrajem. Při poklesu teplot se jejich okraj zbarví do rezavě červeného odstínu. Ajanka pacifická je velmi nenáročná a dlouho kvete. Vyžaduje slunné až polostinné stanoviště a málo vody. 

.

.

Primula

Primula, česky prvosenka, je vytrvalá rostlina. V dospělosti dorůstá do výšky přibližně10-15 cm. Předností této trvalky je její brzké jarní kvetení