Přísady

Salát hlávkový "Pia"

.Salát hlávkový Pia je velmi raný osvědčený zelený hlávkový salát vhodný k rychlení ve skleníku a fóliovníku. Využít ho můžeme i pod textilie a na záhon.

.

Kedluben bílá "korist"

Velmi raná odrůda bílé kedlubny populární u profesionálních zahradníků. Je určená pro polní pěstování i rychlení. Ploše kulovitá bulva má sněhobílou dužninu s jemnou, delikátní chutí.

.

.

Kedluben modrá "modrava"

 

Modrá polní raná odrůda pro jarní a podzimní pěstování. Má nízký až středně vysoký vzrůst, středně velké listy, středně velkou ploše kulovitou bulvu s kvalitní dužninou. Je dobře odolná k dřevnatění a praskání bulev i vybíhání do květu.

.

.

Kedluben bílá "gigant"

Kedluben Gigant je pozdní odrůda, známá pro své velké kulovité plody, dosahující hmotnosti 3 – 5 kg. Odrůda je odolná vůči praskání a dřevnatění bulev.

.

.

Zelí "juna"

Velmi rané vhodné k pěstování pro nejranější sklizně, je nízké na krátkém vnějším košťálu se středními, tmavozelenými listy, hlávka je vejčitá, dobře uzavřená.

.

.

Salát ledový

  • Ledový salát vytváří pevnou hlávku, uzavřenou listy. Můžete ho pěstovat buď pro letní nebo podzimní sklizeň. Ledový salát je možné sklízet za 75–90 dní, podle dané odrůdy. Stejně jako ostatním typům salátů, ani tomu ledovému nesvědčí vysoké teploty před koncem dozrávání. Salát má pak tendenci vybíhat do květu.

.

.

Brokolice "lucky"

Poloraná hybridní odrůda pro jarní až podzimní sklizeň. Je tolerantní k houbovým chorobám, pěstitelsky méně náročná než květák.

.

.

Celer "maxim"

Odrůda celeru dobře adaptovaná na podmínky ČR. Tvoří kulovité bulvy s hladkým povrchem, krémově bílou dužninou a postranními kořeny jen ve spodní třetině. Bulvy jsou skvěle skladovatelné a výborné do zimních polévek a k vaření. Máme vyzkoušené, že ve sklepě vydrží celou zimu. Odrůda je odolná vybíhání do květu. 

.

.

Kapusta hlávková "předzvěst"

Rostlina je středně vzrůstná, na nízkém košťálu, se středním, sytě zeleným olistěním. Hlávka menší, vejčitá, mírně do špičky, kornoutovitě uzavřená, zelená až žlutozelená na řezu světle žlutá. Jemná kapusta příjemné chuti, odolná proti praskání a vybíhání do květu. Je určena pro přímý konzum, hlávky nejsou skladovatelné.

.

.

Kapusta růžičková "lunet"

Růžičková kapusta je jednou z mála zelenin, kterou můžeme sklízet uprostřed zimy. Je chutná i zdravá.Tato otužilá a odolná zelenina je bohatá na vitamin C a můžeme ji sklízet od podzimu přes celou zimu.

.

.

Rajče "tornádo"

Tornádo je poloraná odrůda rajčete. Plody o hmotnosti 80 – 100 g jsou kulovité až ploše kulovité, hladké, bez žíhání, ve zralosti tmavočervené.

.

.

Rajče "bejbino"

Rajče Bejbíno  je nejprodávanější typ. Jedná se o velmi raný druh rajčete s drobnými červenými plody výborné chuti. Tato rajčata jsou vhodná pro přímou konzumaci i skladování.

.

.

Rajče "vilma"

Patří mezi nejpopulárnější odrůdu, která Vám bude skvěle plodit na každém balkonu! Jedná se o speciální zakrslou odrůdu, která dosahuje výšky 30-35 cm. Plody se svou velikostí řadí mezi „cherry“ odrůdy a váží 15 -20 g, velikost kolem 2 cm jsou velmi chutné.

.

.

Rajče "start"

Rajče Start  je raná tyčková odrůda rajčete, která je vhodná pro pěstování v záhonech či ve sklenících. Plodí středně velké plody o hmotnosti 70–90 g, které dozrávají do sytě červené barvy. Rostlina se vyznačuje velkou odolností plodů vůči popraskání.

.

.

Rajče Homestead

Homestead je pozdní odrůda tyčkového rajčete s velmi dobrými výnosy. Plody beefsteakového typu dorůstají do hmotnosti až 500 g, mimo čerstvého konzumu se skvěle hodí do salátů, sendvičů a na pečení. Je vhodná pro pěstování ve folnících a sklenících.

.

Paprika "granová"

Tato paprika je výborná pro přímou spotřebu. Lusk je kvadratický, s tupým koncem, má ploché, mírně hluboké žebrování. V technické zralosti je světle zelený, v botanické červený. Dužnina je silná, nepálivá, jemná, aromatická

.

.

Paprika "rubínová"

Výnosná, raná, polní odrůda, plod v botanické zralosti intenzivně červený, široce kuželovitý, silnostěnný, sladký, příjemné, šťavnaté chuti.

.

.

Paprika "pálivec"

Paprika Pálivec – mírně pálivý, delší kozí roh, na řezu téměř kulatý, má vyšší vzrůst a tmavěji zelené plody, je určen nejen pro sterilaci, ale i přímý konzum.

.

.

Paprika "chilli směs"

Paprika Směs barev chili – silně pálivá SHU 50 000. Směs poskytuje žluté, oranžové a červené, středně dlouhé, tenké plody.

.

.

Paprika "spiralus"

Tenký beranní roh, který má v technické zralosti smetanové plody, v botanické zralosti červené a je vhodný především ke sterilizaci.

.

Paprika AMY

Paprika Amy se řadí mezi rané odrůdy a je vhodná zejména pro pěstování ve skleníku, v teplejších oblastech ji lze pěstovat i venku. Rostlina dosahuje výšky 80–100 cm a vyznačuje se stabilním a vysokým výnosem.

Plody jsou podlouhlé, bílozelené a dozrávají do červené barvy.

Papriky se hodí k přímé konzumaci, do salátů a k tepelné úpravě.

.

Paprika habanero

. Jedná se o jednu z nejpálivějších paprik. Nezralé habaneros jsou zelené, ale v průběhu zrání svou barvu mění. Nejběžnější barva papričky je oranžová. Typická zralá habanero je 2–6 cm velká.

.

Tykev cuketa "gambit"

Velmi výnosná hybridní cuketa s hladkými štíhlými plody matně tmavozelené barvy, které zůstávají štíhlé i při přerůstání.

.

.

Okurka salátová "lili"

.Nepřerůstající plod je středně dlouhý (23 – 24 cm). Odolné k deformacím a mají dobrou skladovatelnost. Je určená pro přirychlování ve folnících a pro pěstování na poli.

.

Okurka salátová "saladin"

 

.Okurka salátová  tzv. hadovka určená pro časné pěstování ve fóliovém krytu, plod je středně zelený, hladký, nehořký, délka plodu 25 – 30 cm.

Okurky nakladačky "charlotte"

Okurka Charlotte je velmi ranou odrůdou okurky seté. Rostlina je spíše menšího vzrůstu, čímž ji lze pěstovat i v hustším sponu. Plody jsou štíhlé, delší, s hustou bradavičnatostí. Chuť je geneticky nehořká. Okurka je vhodná k nakládání..

Tykev Hokkaido

 

.Tykev velkoplodá Hokkaido Orange je plazivá rostlina s jasně oranžovými plody ploše kulovitého tvaru, o průměru 20 až 25 cm, je chutná, všestranně využitelná, oceňovaná ve vegetariánské kuchyni..

.

Tykev butternut

Velmi raná odrůda s hruškovitým podlouhlým plodem světle zelené, později béžové barvy, s máslově ořechovou chutí, vhodná pro přímý konzum i přípravu salátů..

.

Patizon "Snowdisc"

Raný, s keříčkovitým vzrůstem, středně větvící, atraktivní a vyrovnaný plod je sněhově bílý, ploše diskovitý, kompaktní jemná dužnina je smetanově bílá.

.

.

Pór letní "Columbus"

 Je poloraná odrůda vhodná především pro pozdní letní a ranou podzimní sklizeň. Rostlina je středně vysoká.

.

.

Meloun "lajko"

Lajko je raná odrůda vodního melounu. Vysoce úrodný hybrid odolný vůči chorobám a nepříznivým podmínkám (vhodný pro polní pěstování). Plody jsou protáhle kulovité, středně velké, o hmotnosti 4,5 kg. Kůra je tmavozelená, hladká, pevná. Dužnina je růžová, sladká, jemná a šťavnatá.

.

.

Kopr "Mamut"

.

Kopr Mamut je velmi vzrůstná odrůda s vysokým výnosem zelené hmoty, list je tmavě zelený s výrazně kořeněnou vůní a chutí, vhodný na sušení i mražení.